ida consulting logo
Referanslar
Ayinesi iştir kişinin,
lafa bakılmaz...
BANNER TASARIMI
Banner reklamları internet mecrasında markanızın en hızlı şekilde tanıtımını sağlamak için en etkili ve en kolay yönetmlerden birisidir. Banner reklamları firmanıza marka bilinirliği kazandırır. Doğru networklerde yayınlanmış etkili banner reklamlarını tıklayan kullanıcılar, sadece reklamlarınızı görmekle kalmaz, aynı zamanda siteniz ve hizmetleriniz hakkında da bilgi sahibi olur. Bu sayede sitenizin devamlı kullanıcı sayısı artar.
İDA Danışmanlık tasarım ekibi, kurumsal çizginize en uygun bannerları tam da size göre tasarlar. Dikkat çekici ve akılda kalıcı olması için özenle çalışır.

Öne çıkan banner tasarımları
Banner reklamları

Web sitelerine yerleştirlen banner reklamlar animasyon ağırlıklı olan flash çalışma veya resim çalışması şeklinde uygulanır. En doğru seçim, en duğru sayfa içi konum ve en doğru görsel yerleşimleri için altın oran kuralı uygulanır.

Reklam kampanyalarının en etkili çözümlerinden birisi olduğu için görsel seçimler ve verilecek mesajlar etkili olmalıdır ve titizlikle seçilir. Amaçlar doğrultusunda, ilk aşamadan itibaren sürekliliği sağlanabilir ve çeşitli çalışmalarla desteklenerek görsel çeşitlilik artırılabilir.

Sürekli kontrol altında bulunan kampanya, analiz ve raporlama işlemleri ile desteklenir ve kampanya sonunda tüm veriler bir rapor halinde sunulur.

Banner Tasarımı hakkında bilinmesi gerekenler;

• Bannerlar, belirli bir ücret karşılığında, seçtiğiniz web sitelerine yerleştirilir.
• Bannerlar; hareketli resim (.gif), resim (.jpg), arkası şeffaf resim (.png), ya fa flash animasyon (.swf) olabilir.
• Bannerların yayınlanacağı web sitelerinin standartlarına göre boyutları(px), süreleri(sn) ve büyüklükleri(kb) değişiklik gösterir.
• Her banner türünün kendine özel adı ve boyutu vardır. (Skyscraper 120x600, Wide Skyscraper 160x600, Rectangle 180x150, Medium Rectangle 300x250, Large Rectangle 336x280, Vertical Rectangle 240x400, Square pop-up 250x250)
• Banner bir kere yapılarak birden çok internet sitesinde kullanılabilir. Eklenmesi ve dağıtılması kolaydır.
• Banner reklamlarının detaylı istatistikleri tutulabilir.
Web siteniz;

Farklı ve Özgün Olmalı
• Kurumsal çizgilere sadık kalarak farklı tasarımlar yaratmak, akılda kalıcı ve estetik tasarımlar çıkarmak hedeflerimizin başındadır. Minimum maliyetler ile maksimum faydayı sağlamak için uğraşırız.
Güncel Olmalı
• Siteniz kullanıcıları kendine bağlamalı. Sürekli güncel olmalı ve sizle ilgili gelişmeleri anında yansıtmalı.
Kaliteli Hizmet
• Kaliteli işçilik ile, malzemeyi güzel kullanarak ürünün maksimum kalitede çıkmasını sağlarız.
• Masa, Sandalya, depo/mutfak malzemeleri, dijital görsel baskılar v.b. Kullandığımız tüm fuar malzemeleri stand alanınızda en güzel ve temiz şekli ile yer alacaktır.
Güvenli Olmalı
• Özellikle kazanç sağlanan sitelerin SSL ve diğer güncel güvenlik uygulamalarıyla donanmış olması gerekir.
XXX