ida consulting logo
Referanslar
Ayinesi iştir kişinin,
lafa bakılmaz...
DİNAMİK WEB SİTELERİ
Dinamik içerik ve Yönetim Paneli Web sitesi uygulamalarında en önemli konuların başında özgün ve kullanıcıya hitap eden tasarımların ve yazılımların oluşturulması gelir. Bu sitelerin güncel kalabilmesi ve kontrolünüz altında olabilmesi her zaman avantaj ve yenilik sağlayacaktır.
İda Danışmanlık olarak, yönetilebilir, her zaman ve her yerden güncellenebilir, her bir ayrıntısına müdahale edilebilir web siteleri yapıyoruz. Ayrıca, yönetim panelli web siteleri ile birbirinden bağımsız panel kullanıcıları oluşturabilir, bu kullanıcılara farklı yetkiler atayabilirsiniz.

Genel anlamıyla "dinamik web sitesi" güncellemeleri kullanıcı tarafından yapılabilen site demektir. Dinamik web siteleri gelişmiş programlama dilleri ve yüksek kapasiteli veri tabanı sistemleri kullanarak yapılmaktadır. Yüksek performansta hız ve erişim kolaylığı sağlarlar. İçerik sürekli güncelleneceği için arama motorlarında kolayca yükselirler. Yapmış olduğumuz otel web siteleri ve acente web sitelerinde sıkça kullanılan bir yapıdır ve kullanıcıların işlerini oldukça rahatlatmaktadır. Özellikle çoklu dil desteği olan otel web sitesi, xml entegrasyonu yani xml bağlantısı ile hizmet veren herhangi bir acente web sitesi veya sadece sanal pos ile satış yapan e-ticaret veya satış sitesinde oldukça yorucu olan bilgi güncelleme işinin yükünü en aza indirmektedir.

Web projeniz, geniş içerikli ve içeriği sık degişecek bir proje ise, site dinamik olarak dizayn edilmelidir. Dinamik web siteleri projenin mimarisi çerçevesinde bir ya da birden çok kişi tarafından aynı anda güncellenebilir. Dinamik sistemler, yetkili kullanıcıların erişebileceği bir yönetim paneli üzerinden, tamamıyla web tabanlı çalışan bir sistemdir. Sitede değişiklik yapmak isteyen kullanıcının herhangi bir programcılık bilgisine sahip olmasına gerek yoktur.

Her dinamik web projesinde nelerin değiştirilip nelerin sabit kalacağı önceden belirlenir. Yetkilendirilen veya kayıt olan kullanıcılar, yönetim paneli giriş sayfasından, kullanıcı adı ve parolaları ile giriş yaparak yetkileri dahilindeki sayfaların yazılarını, resimlerini, başlıklarını vb değiştirebilir, eskilerini kaldırabilir, yeni öğeler ekleyebilirler. Ayrıca yapılan değişikliklerin kimin tarafından ne zaman yapıldığının kaydı da sistem tarafından tutulur.
Dinamik içerik sayesinde Güncel Bilgiler ve Yönetim Paneli

Gelişen teknolojiler sayesinde, güncel bilginin önemi her geçen gün daha da artıyor. Web sitenizdeki bilgilerinizin güncel kalması ziyaretçi popülaritenizi koruduğu gibi yeni ziyaretçileri çekmek için de çok etkili bir yöntem.
Bu güncelliği korumak için işin mutfağında olmanıza gerek yok. Dinamik içeriğin önemi burada ortaya çıkıyor. İstediğiniz her yerden ve her türlü platformdan kendinize ait kullanıcı bilgileri ile sisteme bağlanıp bilgilerinizi güncellemeniz mümkün.

Bir web sitesi' nde yer alan ve yardımcı panel aracılığıyla güncellenebilen içerik alanları sınırlı iken, İda ekibi olarak, sistemde yer alan tüm bilgileri güncellemenize imkan veriyoruz. Bu sayede web sitesinin en küçük noktasına kadar esnek ve sınırsız bir müdahale imkanınız oluyor. Web sitenizdeki her tür dökümanı, imajları ve metinleri istediğiniz şekilde güncelleyebiliyor, sistemi güncellerken belirli kalıplara sıkışmak durumunda kalmıyorsunuz. Hem içerikler, hem menüler hem de bunların yerleşimlerine dirket müdahale edebiliyorsunuz.

Ayrıca, ister otel web sitesi, ister acente web sitesi, ister kurumsal web sitesi olsun, sistemi sürekli takip etmenize gerek kalmadan kendi kendine güncellenebilen içerikler sayesinde de web sitenizi dinamikleştirebilir, farklı ülkeler veya pazarlar için farklı yönergeler belirleyebilirsiniz.
Niçin İDA Web Tasarım?

• Html , Html + Flash , Full Flash, CSS, Jquery, Javascript, ASP, .NET teknikleri ve sıkı optimizasyon ile sayfaların, hızlı, anlaşılır ve doğru açılmasını sağlama,
• Sektörün beklentilerine hizmet veren kullanılabilir menü tasarımları, arama motorları optimizasyonları,
• Sayfanın ve dizayn'ın interaktif, seçici, hareketli olması,
• Özel içerik yönetimi sayesinde, kolay ve güvenli bir şekilde web sitenizi güncel tutabilme özelliği,
• Özel istatistik yazılım programı ile tüm detaylara hakim olabilmek ve ileri vade stratejik kararlara doğru ışık tutma özelliği,
• Ülkelere göre, ip numarasına göre veya kullanılan browser özelliklerine göre otomatik dil yönlendirmesi,
Web siteniz;

Farklı ve Özgün Olmalı
• Kurumsal çizgilere sadık kalarak farklı ve teknolojilere uygun web sitesi tasarımları
Hızlı Olmalı
• Hızlı ve kullanılabilir arayüzler site ziyaretçilerinin sayfanızda daha uzun vakit geçirmesini sağlar.
Güncel Olmalı
• Siteniz kullanıcıları kendine bağlamalı. Sürekli güncel olmalı ve sizle ilgili gelişmeleri anında yansıtmalı.
Güvenli Olmalı
• Özellikle kazanç sağlanan sitelerin SSL ve diğer güncel güvenlik uygulamalarıyla donanmış olması gerekir.
XXX